واتس اپ پشتیبانی از چندین مدل آیفون را قطع می کند

عدم پشتیبانی واتس اپ از چندین مدل آیفون

واتس اپ WhatsApp بدون شک پر استفاده ترین برنامه پیام رسانی فوری در حال حاضر است.

این شرکت در طول سال ها به طور مداوم بر روی این برنامه کار کرده است و استفاده از آن را ساده، راه اندازی آسان و در دسترس می کند. با این حال، اگر از واتس‌اپ در آیفون قدیمی‌تر استفاده می‌کنید، باید بدانید که برنامه پیام‌رسانی فوری متعلق به متا به زودی پشتیبانی از برخی مدل‌های قدیمی آیفون را قطع خواهد کرد.

وب سایت معتبر مرتبط با واتس اپ WABetaInfo گزارش می دهد که این شرکت در حال برنامه ریزی برای پایان دادن به پشتیبانی از برخی از نسخه های iOS است. این نشریه پیامی را در برنامه مشاهده کرد که می‌گفت در پاییز پشتیبانی از iOS 10 و iOS 11 را متوقف می‌کند. آیفون 5 و آیفون 5 سی که در سال 2013 عرضه شد، به iOS 12 آپدیت نشدند. این بدان معناست که آخرین آپدیت iOS آنها iOS 11 بود و در نتیجه، واتس اپ روی آیفون 5 و آیفون 5c کار نخواهد کرد. این تغییر از 24 اکتبر 2022 اعمال خواهد شد، بنابراین کاربران زمان زیادی برای اقدام دارند.

واتس‌اپ همچنین صفحه پرسش‌های متداول خود را به‌روزرسانی کرده است و می‌گوید که این برنامه در iOS 12 و نسخه‌های جدیدتر بهترین عملکرد را دارد.

این بدان معناست که با توجه به اینکه iOS را به آخرین نسخه موجود به‌روزرسانی می‌کنید، می‌توانید به استفاده از برنامه در آیفون 5s به بعد ادامه دهید.

در گوشی‌ای که از اکتبر 2022 پشتیبانی از آن متوقف می‌شود، شرکت شروع به ارسال یک پاپ آپ می‌کند که می‌گوید:

“WhatsApp پس از 24 اکتبر 2022 از این نسخه از iOS پشتیبانی نمی‌کند. لطفاً به تنظیمات > عمومی بروید، سپس روی Software Update ضربه بزنید تا جدیدترین‌ها را دریافت کنید. نسخه iOS.”

در حالی که این شرکت توضیح رسمی در مورد چرایی حذف پشتیبانی از iOS 10 و iOS 11 ارائه نکرده است، باید توجه داشت که برای توسعه دهندگان برنامه غیرعادی نیست که پشتیبانی از مدل های قدیمی تر را کنار بگذارند. همانطور که سخت افزار قدیمی تر (و کندتر) می شود، برای توسعه دهندگان برنامه سخت می شود که برنامه های خود را بهینه کنند (و ویژگی های جدید ایجاد کنند). شرکت متا زمانی که سال گذشته پشتیبانی از iPhone 4S را کنار گذاشت، اقدام مشابهی انجام داد. اگر صاحب آیفون 5 یا 5 سی هستید و به طور منظم از واتس اپ استفاده می کنید، چند راه وجود دارد که می توانید با این وضعیت مقابله کنید.

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer