توسعه دهنده اتریوم تاریخ شبکه آزمایشی «Merge» را اعلام کرد

اعلام تست شبکه Merge توسط ویتالیک بوترین

در یک پیشرفت قابل توجه برای اتریوم، شبکه آزمایشی عمومی Ropsten برای “ادغام” در ماه آینده برنامه ریزی شده است.

“ادغام” به ادغام زنجیره اثبات کار (PoW) فعلی با سیستم اثبات سهام (PoS) زنجیره ای اشاره دارد. این نشان دهنده پایان PoW در اتریوم است که منجر به آینده ای جدید، مقیاس پذیرتر، پایدارتر و سازگار با محیط زیست می شود.

اتریوم

توسعه دهندگان اتریوم قبلا گفته بودند که ادغام شبکه اصلی در ماه ژوئن اتفاق می افتد، اما در ماه آوریل، توسعه دهنده تیم بیکو در توییتر اعلام کرد که ارتقا تا اواخر سال 2022 به تعویق افتاده است.

ژوئن نخواهد بود، اما احتمالاً در چند ماه بعد. هنوز تاریخ مشخصی وجود ندارد، اما ما قطعاً در آخرین فصل PoW در مورد اتریوم هستیم.

اعلام Beiko با بحث هایی در میان جامعه اتریوم در مورد زمان وقوع ادغام مواجه شد. بر اساس بررسی کد و اجرای گره‌های آزمایشی، یک اپراتور استخر ناشناس تخمینی از اوایل سال 2023 ارائه کرد.

دیگران – از جمله بنیانگذار Week in Ethereum News، ایوان ون نس – گفتند که ادغام به جای تاخیر، خارج از برنامه بود. ون نس گفت که تغییر به PoS مستلزم هماهنگی با “بمب” است که به دلیل ماهیت متغیر هش و قیمت، پیش بینی آن بسیار دشوار است.

بمب به فرآیندی اشاره دارد که استخراج را به تدریج چالش برانگیزتر و در طول زمان بی‌سودتر می‌کند. این یک مرحله انتقال برای حذف ماینرها از شبکه در نظر گرفته می شود تا با اعتبار سنجی تحت یک سیستم PoS جایگزین شود.

همه سیستم ها می روند

ون نس اضافه کرد که این تاخیر، که تاخیر نیست، چندین هفته خواهد بود و نه اوایل سال 2023 همانطور که برخی پیش بینی کرده بودند. با توجه به اینکه Testnet Merge برای 8 ژوئن برنامه ریزی شده است، تماس ون نس دقیق بود.

به گفته ون لون، شبکه آزمایشی گام مهمی به سوی ادغام شبکه اصلی در اواخر سال جاری است.

“ادغام Ropsten یک نقطه عطف آزمایشی بزرگ برای ادغام شبکه اصلی اتریوم در اواخر امسال است.”

بدون کشف اشکالات مهم، Merge در نهایت در Q3/Q4 عرضه خواهد شد. اما در حال حاضر تاریخ قطعی مشخص نیست.

منبع : cryptoslate.com

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer